Po mamince jsem zdědil plachost, přiznává herec Josef Somr

29. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Somr

Pochází z kraje zemědělství a vinné révy, přesto nakonec skončil u herectví. Do domku svého dětství se herec Josef Somr stále jezdí podívat. A vzpomíná. Ve vysílání zavzpomínal i na své rodiče.

„Mamička byla hlavně velmi vážně nemocná, zdravou ji nepamatuju. Myslím, že tím trpěla, ale byla obětavá, že zvládala chod domácnosti, to znamená malé hospodáříčko, měli jsme krávu, drůbež a samozřejmě také vařila a prala, zatímco tatíček vydělával peníze a byl hodně mimo domov,“ říká o svých rodičích Somr.

Sám ale uznává, že právě své mamince byl vždy velmi blízký. Především povahově. „Nestydím se říct, že jsem zdědil jakousi plachost a málo sebevědomí. Přestože lidi to teď vznešeně nazývají, že jsem skromný, já si spíš myslím, že to vyvěrá ze strachu, abych neprovedl něco, co by mě mrzelo a co bych nedokázal udělat nejlíp. Prý jsem byl velice plaché a nemocné dítě. Prodělal jsem snad všechny choroby,“ dodává herec, který se letos dožil věku 84 let.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.