Po 10:30 budeme se Stanislavem Motlem pátrat po šakalu u Vltavy

Je považován za Usámu bin Ládina 70. a 80. let minulého století. Svého času byl nejhledanějším teroristou planety.

Osobně se přihlásil ke stovce teroristických útoků, při nichž zahynuly takřka dva tisíce lidí. Iljič Ramírez Sánchez, známý spíše jako Carlos nebo Šakal. Kdysi přesvědčený marxista, nyní horlivý islámista. Také ale okouzlující muž, milující dobré pití a krásné ženy.

Přestože si ve francouzském vězení odpykává dvojnásobně doživotní vězení, stále komunikuje s médii, poskytuje rozhovory, píše knihy. A stále zdůrazňuje, že světová revoluce přijde prý co nevidět.

Říká se, že jednou ze zemí, kde Šakal v dobách své největší „slávy“ často pobýval, byla Praha. Stanislav Motl se tedy vydal po pražských Šakalových stopách. Podařilo se mu nakonec objevit nejenom písemné, ale dokonce i obrazové svědectví jeho pražského pobytu.

Pořad Stopy, fakta, tajemství ... nabízíme na vlnách Dvojky ČRo v premiéře v neděli 11. března od 10:30 hodiny. Reprízu vysíláme v úterý 13. března v 18:03.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.