Planeta hladu. Stanislav Motl o muži, který pomáhá hladovějícím celého světa, a jednom zázraku

Na počátku snahy Magnusu MacFarlana-Barrowa byl jeden zázrak. Zázrak, který dodnes zůstává pro mnoho lidí záhadou.

Autor: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsölhofer
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Premiéra: 6. 12. 2021

V našem světě si to už uvědomí málokdo. Málokoho napadne, jak strašlivou hrozbou pro naší planetu je hlad. Oficiální údaje z roku 2020 hovoří o tom, že každou minutu zemře hlady 11 lidí.

Až třetina všech dětí, které každý rok zemřou, umírá na nemoci způsobené hladem. Hlad a podvýživa mají na svém kontě více úmrtí než AIDS, malárie, tuberkulóza nebo koronavirus dohromady. Proč hlad paralyzuje svět i v 21. století?

Čtěte také

Magnusovi MacFarlanovi-Barrowovi osud hladovějícího světa nedával spát. Společně se svými přáteli z celého světa, včetně České republiky, našel způsob, jak hladovějícím účinně pomáhat.

Magnus MacFarlane-Barrow na Haiti
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.