Petr Stančík: Pérák (1–12/12)

Pérák - fiktivní český hrdina z doby Protektorátu. Díky pružinám na nohách dokázal přeskakovat i ulice.

Kompletní četba exkluzivně on-line do pondělí 4. května 2015.

Kdo si na Čechy vyskakuje, ten si to odskáče! Jediný český superhrdina vs. tajné zbraně SS. Vlastenecký rozhlasový komiks s napětím, humorem i reálnými historickými osobnostmi.

Tajemný muž v plášti a v botách s pružinami, které mu dodávají neuvěřitelnou schopnost: skákat vzduchem do obrovské výšky i dálky a kazit nacistům v protektorátní Praze jejich plány. Není to pták. Není to letadlo. Je to přece náš Pérák!

Válečný superhrdina

Alespoň tak praví protektorátní městská legenda, podle které napsal Petr Stančík svůj vlastenecký román. A zalidnil ho doslova komiksovými figurami i zápletkou.

Jakou spojitost má Pérák s templáři? Kde po Praze jsou rozmístěny tajné zbraně nacistů? Komu se upsal Edvard Beneš? Kdo namaloval zvrhlý kubistický obraz? Na všechny otázky odpovídá četba o jediném supermanovi českých dějin. Achtung! K on-line poslechu jen do 4. května 2015.

Čtěte také

Legenda praví

Pérák byl za Protektorátu „spatřen“ po celé Praze. Bohužel nikdy na vlastní oči. Přepadával příslušníky SS. Sabotoval výrobu. Děsil kolaboranty. Svědectví se různí. Jisté je, že nepřítel si to odskákal.

Čte: Dana Černá, Přemysl Rut, Aleš Procházka a Petr Stančík
Rozhlasová úprava a režie: Dmitrij Dudík
Dramaturgie: Pavel Kácha
Natočeno v roce 2009