Patricia St. John: Odkud teče řeka (2/2)

Odkud teče řeka

Druhá část příběhu o malém Francisovi. Poslouchejte do soboty 23. prosince 2017.

Kvůli neustálým hádkám mezi rozvedenými rodiči a konfliktům s nevlastním otcemse desetiletý Francis dostal až do nebezpečné party výrostků, Šupáka a Uhrouna, kterých se všichni bojí a před nimiž nikdo neobstojí. Navíc se Francisův nevlastní otec rozhodl, že chlapec musí odejít do dětského domova. To Francis samozřejmě nechce, a tak poprosí Glennyovi, jestli by se ho neujali. Na statku je přeci vždycky plno práce a on jim rád se vším pomůže. Jak Francise nová rodina přijme?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Anglická spisovatelka Patricia St. John strávila většinu života v Maroku, kde pracovala jako misijní sestra a vedle toho občas psala. Pak žila ve švýcarských Alpách, kde vznikl i její nejznámější příběh pro děti Poklady pod sněhem. Nejen toto dílko, ale i řada dalších autorčiných knížek dnes právem naleží ke klasickému světovému fondu knih pro děti.

Účinkují: Ladislav Mrkvička, Jiří Konvalinka, Jiří Švorc, Jiří Ornest, Pavel Pípal, Lucie Trmíková, Otto Lackovič, Daniel Pražák, Alexandra Vebrová, ml., a Jana Samšuková.
Pro rozhlas napsala: Zuzana Bohdanecká
Hudba: Petr Mandel
Dramaturgie: Ivan Hubač
Režie: Karel Weinlich.
Natočeno v roce 2000.

Čtěte také