Patricia St. John: Odkud teče řeka (1/2)

Odkud teče řeka

Rozchod rodičů a životní tápání. Najde malý Francis správnou cestu? Poslouchejte do soboty 16. prosince 2017.

Francis prožívá těžké chvíle v době rozvodu rodičů. Maminku pořád bolí hlava. Nevlastní táta mu jenom nadává. A ségry otravujou. Nespravedlnost. Hádky mezi rozvedenými rodiči a spory s nevlastním otcem zavedou malého Francise až do party výrostků, před nimiž nic neobstojí. Jde o to, jestli obstojí on sám. Jak se má s takovou situací vypořádat desetiletý kluk? Má se připojit k výtržnické partě vedené Šupákem? Nebo má raději hledat pramen řeky, kterou má tak rád?


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Anglická spisovatelka Patricia St. John strávila většinu života v Maroku, kde pracovala jako misijní sestra a vedle toho občas psala. Pak žila ve švýcarských Alpách, kde vznikl i její nejznámější příběh pro děti Poklady pod sněhem. Nejen toto dílko, ale i řada dalších autorčiných knížek dnes právem naleží ke klasickému světovému fondu knih pro děti.

Účinkují: vypravěč (Ladislav Mrkvička), Francis (Jiří Konvalinka), Ram (Jiří Švorc), otec (Jiří Ornest), matka (Jana Paulová), statkář (Pavel Pípal), Glennyová (Lucie Trmíková), Matěj Křístek, Václav Jílek, Pavlína Mourková, Luděk Nešleha, Hana Středová, Antonín Hardt a Jana Samšuková.
Pro rozhlas napsala: Zuzana Bohdanecká
Hudba:
Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Dramaturgie: Ivan Hubač
Natočeno v roce 2000.

Čtěte také