Pamatujete si na rozhlasové znělky? V Toboganu nejen na ně vzpomíná Tereza Kostková, Roman Víšek i Pepa Melen

8. leden 2022

Na rozhlasové začátky a dobu, kdy „rádio bylo dřevěné“ vzpomínají moderátorka Blízkých setkání Tereza Kostková, muzikant a moderátor Pepa Melen se svou sestrou Annou Tvrzníkovou Melenovou, moderátor a hlasatel Dvojky Roman Víšek i dramaturg Jiří Hubička. Poznáte pět historických rozhlasových znělek? Poslechněte si audio a napište nám. Tobogan, který připomíná, že letopočet 2022 bude rokem Dvojky, moderuje Aleš Cibulka.  

Jaké to je, když moderátor mluví v rozhlasovém pořadu jako host? „Je to nové, jsem okouzlená,“ přiznává moderátorka a herečka Tereza Kostková.

Každé ráno s rozhlasem

Pamatuje si na první zážitek při poslechu rozhlasu? „Ticho, klid, ráno. A v dálce je vidět kuchyň a tam je světlo a teplo. A hraje rádio,“ vzpomíná.

A co se vybaví Aleši Cibulkovi? Jako když spadne kvedlačka do hrnce, směje se při vzpomínce na znělku Zelené vlny. A moderátor Roman Víšek připomíná, že znělku namluvil herec Miroslav Moravec. 

Zapojte se do soutěže v Toboganu

Jak dobře znáte znělky Českého rozhlasu Dvojka? Poslechněte si záznam a napište nám na tobogan@rozhlas.cz

Kdo chodil do restaurace Severka naproti rozhlasu? Jak to vypadalo u recepce na Vinohradské 12? Kam chodí prát Roman Víšek a kde má v rozhlasu pantofle? Je možné usnout během vysílání? 

autoři: Aleš Cibulka , juk
Spustit audio

Související