Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války s jedinečným Josefem Somrem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Josef Somr čte Osudy dobrého vojáka Švejka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Za císaře pána a jeho rodinu! Legendární dílo Jaroslava Haška slaví 100 let. Český rozhlas nabízí unikátní příležitost poslechnout si Švejkovy osudy v několika interpretacích. Na Dvojce nabízíme vybrané kapitoly v podání skvělého Josefa Somra. Všechny díly najdete od 1. března na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.cz.

Čte: Josef Somr
Připravil: Jan Kuneš
Napsal: Jaroslav Hašek
Režie: Jan Lorman
Natočeno: v roce 1977

„Jako kluk jsem na Švejkovi oceňoval jadrnou češtinu,“ vyprávěl Josef Somr o svém vztahu ke slavnému románu. „Celý význam Haškova díla jsem si uvědomil až mnohem později,“ dodával. Český rozhlas Dvojka vám nyní nabízí deset dílů k poslechu. Vraťme se na Dvojce do doby, kdy jedinečný interpret přidával k příběhu něco ze sebe, kus své vlastní osobnosti. 

Švejkovy příhody Hašek probíral v putykách

Postava Švejka se zrodila v povídkovém cyklu v květnu 1911.

Čtěte také

Tehdy si Jaroslav Hašek poznamenal: pitomec u kumpanie. Druhý švejkovský cyklus, válečný, Hašek psal v Rusku v letech 1916 až 1917. Po návratu z Ruska se pustil do nového psaní, a jak prozrazují vzpomínky Haškových přátel, nebylo kapitoly, kterou by předem někde v putyce nevypravoval. 

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?