Onošené pohádky ze šatníku

15. listopad 2020

Také máte šatník natolik přeplněný, že už nevíte, co všechno se v něm schovává? Nakoukněte s Hajajou do skříní, v nichž se skrývají krátké tkaničky nebo hladový svetr.

Čte: Lukáš Bouzek
Napsal: David Košťák
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 9. 11. 2020

Když má svetr hlad

Mnoho z nás má doma kus oblečení, který nenosí. Nepohodlné kalhoty, příliš volné tričko nebo třeba čepici, která vám pořád padá do čela... Malý Josef dostal od babičky svetr, co kousal! Proč byl svetr takový hlad? A nemáte i vy v šatníku také ně-jaký hladový kus oděvu? A nezapomněli jste ho jenom nakrmit?

Kolik srandy snesou kšandy

Nosíte ve svých kalhotách pásek, nebo máte raději kšandy? Zvědavý kluk jménem Dan nosil modré kšandy s bílými pruhy, které se svými zobáčky nejraději zakusovaly do modrých šortek s obrovskými kapsami. Jednoho dne se však stalo, že Dan kapsy přeplnil a kšandy už příliš těžké šortky neunesly! Jak to bylo dál? To si poslechněte v pohádce.

Dál doskáče, kdo šetří své punčocháče

Znáte ten pocit, kdy se vám punčocháče pomalu ale jistě sesouvají dolů a vy si je musíte nenápadně vyhrnovat nahoru? Už vás někdy napadlo, proč to dělají? Možná se stejně jako punčocháče holčičky jménem Julie jenom bojí výšky. Jak tenhle problém vyřešit?

Kratičká tkanička

Dnes nás Hajaja zavede za tkaničkou, která nosila v botě nedospělou dětskou nožičku. Ta ale časem začala růst a dětská bota jí byla již nadále malá. A tkanička byla příliš najednou krátká! Co s ní bude? Zařadí se mezi špagety nebo snad žížaly? To se dozvíte v pohádce!

Až se nasmrká a uschne

Máte ještě ve skříni látkové kapesníky, nebo jste je už všechny vyměnili za papírové? Takový látkový kapesník není na rozdíl od těch jednorázových vůbec k zahození. Zejména pokud na něm máte vyšité svoje jméno. Pohádku o kapesníku, který patřil malému Samuelovi, vám poví Hajaja.

Příliš vážná kravata

Nosíte někdy pod krkem motýlka nebo kravatu? Tyhle kusy oblečení se nenosí každý den a mnohdy musíme počkat na nějaký slavnostní okamžik, abychom si je mohli vzít na sebe. O tom, jak David dostal svou první kravatu a jak se s ní skamarádil, vám bude vyprávět Hajaja.

Neplecha ve skříni

Spolu s Hajajou se podíváte za Pepou, který má doma hladový svetr, co ho kouše. Kvůli tomu ho Pepa nenosí a schovává ho ve skříni. Ostatní kousky v jeho šatníku však na sobě začínají mít malé dírky. Jak je to možné? Rozluštěte tuhle záhadu v pohádce.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.