Ondřej Slanina: Lidi se na Kluky v akci dívají spíš kvůli našim kecům než kvůli receptům

6. březen 2019

Na obrazovkách se pravidelně objevují už 14 let. Kluci v akci se stali televizním fenoménem. Podle Ondřeje Slaniny ze známé kuchařské moderátorské dvojice jsou za tím hlavně jejich „přiblblé řeči“.

Když před lety začínal spolu s kolegou Filipem Sajlerem moderovat pořad Kluci v akci, bylo mu 21 let. „Nikdy jsem se nebál a do všeho jsem šel. Konec konců jmenovalo se to Kluci v akci, tak kdy jindy by to člověk měl dělat,“ usmívá se a dodává: „My muži jsme celý život kluci, akorát se mění hračky, velikost a cena.“

Čím déle ten pořad trvá, tím mám větší pocit, že se na něj lidé dívají kvůli našim kecům a ne kvůli receptům. Většinou si to neuvařej, ale minimálně je to motivuje k tomu, že vyluxujou ledničku.
kuchař a restauratér Ondřej Slanina

Empatický bavič

Od samého počátku stojí u projektu Kluci v akci také produkční Maria Froydová, se kterou se Stáňa Lekešová během rozhovoru spojila po telefonu. Jak se podle ní „kluci v akci“ za tu dobu změnili? „Jsou méně divocí a rozevlátí, podepsal se na nich věk i rodina – děti a manželky,“ směje se. „Hlavní bavič je Ondra, navíc je empatický. Dokáže navázat hovor s pětiletými dětmi i osmdesátiletými babičkami,“ charakterizuje ve zkratce svého kolegu, který ji pokaždé dokáže spolehlivě rozesmát.

Proč si myslí, že přístup Čechů k vaření zásadně ovlivnila seriálová postava Svatopluka Kuřátka? Kam by poslal toho, kdo chce najít to nejlepší ze světové kuchyně na jednom místě? A proč už ho nezajímá michelinská hvězda? I na to se Ondřeje Slaniny v Blízkých setkáních ptala Sáňa Lekešová.

autoři: Stáňa Lekešová , and
Spustit audio

Související