Olga Knoblochová: Ženy, které o sebe nepečují, stárnou rychleji

29. srpen 2018

První česká vizážistka je dáma v pravém slova smyslu. Byla u založení Ústavu lékařské kosmetiky i známé kosmetické značky. Starost o svůj vzhled zdědila už po rodičích.

„Maminka ráno vstala a už byla upravená, když nás budila do školy. Byl to zvyk, upravit se, učesat, trošku krému a rtěnky. Bylo toho málo. Ženy se nelíčily, ale vypadaly dobře, pokud chtěly a něco tomu věnovaly. Nejhorší jsou ženy, které si myslí, že nic nepotřebují a poté se strašně diví, když začnou stárnout a vypadají nějak neupraveně,“ říká o úpravě Olga Knoblochová.

První česká vizážistka se ani dnes nebojí na svých přednáškách dámám poradit, jak lépe vypadat a především, jak o sebe lépe dbát. A vždy radí s úsměvem. „I když se nelíčí ráno, večer je důležitý. I když nebyly nalíčené, neměly make-up, pleť má v sobě za den různou nečistotu a je třeba ji večer vyčistit, ošetřit na noc podle typu pleti krémem a mít dobrý pocit. Čím později se jde spát, tím důležitější péče je.“

Stanislava Lekešová a Olga Knoblochová s dcerou a vnučkou
autoři: Stáňa Lekešová , jra
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.