Ohořelé vlasy i vousy? No, přeskočila mezi námi jiskra! Omeletky Haliny Pawlowské o jiskrách

15. duben 2023

V Omeletkách si budeme povídat o jiskrách. Můj otec, kterému se v rodině říkalo Orel, žil bohatýrský život. Jednou přišel po tahu a měl ohořelé vlasy i vousy. Vysvětlil to takto: „Koukala po mně v baru taková neznámá cizinka… A musím říct, přeskočila mezi námi jiskra. No a jak jsem v sobě měl půllitr vodky, tak to blaflo!“ V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Jiřího Vaňátka Po čem kocouři netouží. A Halina Pawlowská přidá recept na krevety restované s paprikami a česnekem.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.