Očkování zachránilo mnoho životů. Medici Aneta Nyčová a Tomáš Jelínek u Zbigniewa Czendlika

14. únor 2021

Jak se zrodila myšlenka projektu Medici PRO očkování a komu je projekt určen? Proč tolik lidí očkování zpochybňuje? Odkud se berou dezinformace a mýty o očkování? Co tím jejich autoři sledují?

Jak velkou radost udělala Anetě Nyčové a Tomáši Jelínkovi Cena Miloslava Petruska za významné přispění k veřejné propagaci a utváření pozitivního obrazu Univerzity Karlovy? Jak vytvářet důvěryhodný vztah s veřejností?

Jak se žije medikům v covidové době? Co jim dala nemocniční praxe? Co si z ní odnesou do svého dalšího profesního života? Moderuje Zbigniew Czendlik.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.