O tom ševci Jakubovi. Pohádka o marnivosti a rozmařilosti, ale především o přátelství a pomoci

2. květen 2021

Švec Jakub putuje světem a hledá práci. Nemůže žádnou najít, až konečně narazí na chalupu, která voní ševcovinou. Poslouchejte měsíc po odvysílání na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.

Účinkují: Vlastimil Brodský, Otakar Brousek, ml., Magdalena Reifová, Josef Kemr, Blanka Bohdanová, Zora Jandová, Veronika Žilková, Zdeněk Hruška, Jiří Šrámek, Hana Středová, Simona Vrbická, Mária Dolanská
Napsal: Jiří Kafka
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Blanka Veselá
Hudba: Vladimír Truc
Režie: Maria Křepelková
Natočeno: 1992

Žije v ní panímáma a dívka Bětuška, která si pořád prozpěvuje. V nedalekém rybníce hospodaří hastrman Ouklej. Kuba začne v chalupě ševcovat a s hastrmanem se spřátelí. Společně pak při měsíčku muzicírují a mudrují o životě. Všechno by mohlo být v pořádku, nebýt zámecké jemnost slečinky, která se má vdávat a na plese chce tančit ve střevíčkách z hadí kůže. Jestli Kuba nesvede ušít ty nejkrásnější a nejpohodlnější střevíčky, zámecká slečinka ho vyžene z kraje. Pomůže hastrman Kubovi i Bětušce? 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio