O tom ševci Jakubovi. Pohádka o marnivosti a rozmařilosti, ale především o přátelství a pomoci

2. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy
Prodlouženo do 29. 5.
boty
0:00
/
0:00

Švec Jakub putuje světem a hledá práci. Nemůže žádnou najít, až konečně narazí na chalupu, která voní ševcovinou. Poslouchejte měsíc po odvysílání na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.

Účinkují: Vlastimil Brodský, Otakar Brousek, ml., Magdalena Reifová, Josef Kemr, Blanka Bohdanová, Zora Jandová, Veronika Žilková, Zdeněk Hruška, Jiří Šrámek, Hana Středová, Simona Vrbická, Mária Dolanská
Napsal: Jiří Kafka
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Blanka Veselá
Hudba: Vladimír Truc
Režie: Maria Křepelková
Natočeno: 1992

Žije v ní panímáma a dívka Bětuška, která si pořád prozpěvuje. V nedalekém rybníce hospodaří hastrman Ouklej. Kuba začne v chalupě ševcovat a s hastrmanem se spřátelí. Společně pak při měsíčku muzicírují a mudrují o životě. Všechno by mohlo být v pořádku, nebýt zámecké jemnost slečinky, která se má vdávat a na plese chce tančit ve střevíčkách z hadí kůže. Jestli Kuba nesvede ušít ty nejkrásnější a nejpohodlnější střevíčky, zámecká slečinka ho vyžene z kraje. Pomůže hastrman Kubovi i Bětušce? 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.