O tatínka se dřív nikdo nezajímal. Je mi to líto, svěřuje se dcera Felixe Holzmanna

10. srpen 2021

Narodil se před sto lety a byl populárním komikem. Publikum, které ho milovalo, na něj vzpomíná. Co na to říká jeho dcera Irena Pettrichová? „Jsem rozpolcená,“ zamýšlí se. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Na jednu stranu jsem ráda, že ho lidi mají rádi, protože za jeho života kolem něj nic takového neprobíhalo. Lidi ho moc nepoznávali, nikdo se o něj nezajímal, jednou za rok zavolali z televize, jestli by mohl vystoupit na Silvestra. Jinak si jezdil po svých vystoupeních,“ vzpomíná na otce.

„Teď jsem opravdu ráda, že na něj lidi tak vzpomínají. Na druhou stranu je mi líto, že to nebylo za jeho života. On by si to užil,“ ujišťuje v Blízkých setkáních Irena Pettrichová.

Jaký byl táta

„Byl to úžasný člověk se srdcem na pravém místě, velmi empatický a duchovně založený člověk. Rozdával kolem sebe radost a porozumění.“

„Byl manuálně zručný, ale nedával to najevo. Tutlal to a dělal, že nic neumí, protože věděl, že když to ukáže, že na něj všichni skočí. Měl perfektní vkus. Vymyslel si poličky a na ně potom naskládal své sošky. Byl to puntičkář a detailista,“ přibližuje Irena Pettrichová skutečnou tvář oblíbeného komika.

Kde vznikly jeho nejznámější scénky? Měl často důvody ke smíchu? Jak na něj vzpomíná jeho vnučka Kamila?

autoři: Aleš Cibulka , eh

Související