O šišce Borovce. Hajajovy příběhy o přátelství uprostřed lesa vypráví Naďa Konvalinková

18. duben 2021

Jak se potká borová šiška se zajícem Chlupáčem, to je zvláštní historie. Že se však spřátelí a budou si vzájemně pomáhat, to je jistota. Vypráví Naďa Konvalinková. Hajajovy pohádky poslouchejte na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas. 

Napsala: Jaroslava Pechová
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: 1990

Jak Borovka roztála

Jestli jste už někdy spadli do sněhu a kutáleli se ze svahu dolů, tak víte, žena konci z vás bude úplná ledová koule. Podobně na tom byla šiška, která se dokutálela až k zajícově chaloupce. Co tam zažila?

Jak Borovka dostala houpací postýlku

Mohou spolu žít zajíc, šiška a pavouk v jedné chaloupce? Zdá se vám to jako bláznivý nápad? I pavoučkovi to tak připadalo, ale nakonec přišel na to, že to není vůbec špatné soužití...

Jak se z Borovky stal akrobat

Zdálo by se, že šiška nemůže mít v lese nepřátele. Ale není tomu tak. Víte, co se stane, když Borovku zahlédne veverčák? Poslechněte si Hajaju.

Jak Borovka sáňkovala

Je krásná zima a Chlupáček s Borovkou se rozhodnou, že budou mít dobrou zimní náladu. A k ní patří sáňkování! Jak se jim bude v lese jezdit, to se dozvíte od Hajaji.

Jak se Borovka ohřála i bez kožichu

Snad každá žena se chce parádit. A platí to i o Borovce. Jakou tragédii však málem způsobila, když zatoužila po liščím rezavém kožíšku, to vám poví Hajaja v pátek.

Jak Borovka bruslila

Na cinkavou muziku z rampouchů se Borovce krásně tancuje. A s bruslemi na ledě je to ještě hezčí. Koho však tahle nezvyklá muzika probudí, o tom vám bude vyprávět Hajaja.

Jak Borovka přivítala jaro

Nejen lidé, ale také les se těší na jaro. Jenomže jaro má problém: nemůže najít bílé pírko, které by rozpustilo bílou peřinu. Kdo jaru pomůže a co se stane s Borovkou, to se dozvíte od Hajaji.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...