O rytíři, který chtěl porazit čas. Původní pohádkový seriál čte Lubor Šplíchal

6. únor 2022

Čas je něco neviditelného, neuchopitelného a nepolapitelného, co neustále ovlivňuje život každého z nás. S časem se rozhodl bojovat rytíř František.

Čte: Lubor Šplíchal
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Bela Schenková
Natočeno: 2016

V dětství si to možná tolik neuvědomujete, ale čím je člověk větší a starší, začíná čas víc a víc vnímat. A najdou se i lidé,kteří chtějí s časem bojovat. Právě pro takovou pošetilost se rozhodl i rytíř František. Na jeho hrdinskou výpravu se můžete vydat společně s Hajajou.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...