O nejkrásnějším ostrově. Dobrodružství malého chlapce Fumia

20. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pohádka o tajuplném ostrově

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Poslouchat rady rodičů se dětem často nechce. Zvlášť pokud se jim zdá, že doporučení jsou už nepotřebná. Právě tak jako malému Fumiovi.

Čte: Luboš Veselý
Napsala: Dagmar Langová
Režie: Petr Mančal
Natočeno: 2013

Připadalo mu jako zastaralé třeba pravidlo, že se lidé k sobě navzájem mají chovat slušně a uctivě a že si nikdo nemůže dělat jenom to, co sám chce. Tvrdohlavě se rozhodl, že
najde takové místo, kde si každý žije podle svého momentálního přání a nálady. Jak jeho pátrání vypadalo a k čemu malý Fumio dospěl?

O ostrově kvetoucích třešní

Myslíte, že je potřebné a smysluplné pěkně se navzájem zdravit a pomoci starému pánovi zvednout hůl, která mu upadla? Jaké názory měl na tyto věci malý Fumio z ostrova kvetoucích třešní a co si o tom myslel pán moře, to vám poví Hajaja.

O ostrově ohně a ledu

Dají se obejít zákony přírody, nebo je potřeba je dodržovat? Jak je tomu na ostrově ohně a ledu, kam se malý Fumio na vlastní přání dostal díky pánovi moře, o tom bude vyprávět Hajaja.

O ostrově deště

Jsou prastaré rituály jenom přežitkem, nebo mají ve společnosti své důležité místo? O tom se dozvíte v dalším Hajajově vyprávění, které nás spolu s malým Fumiem zavede na ostrov deště.

O kanárkovém ostrově

Jak je možné přivábit pestrobarevné kanárky na ostrov, který se kvůli neposlušnému klukovi pomalu mění na poušť, to se dozvíte v dalším příběhu malého Fumia, který si možná poprvé uvědomí, že rady zkušenějších nemusejí být k zahození.

O kokosovém ostrově

Lákavé voňavé ovoce – banány, pomeranče, slaďoučká manga a kokosové ořechy – omámí malého Fumia natolik, že zapomene na své předsevzetí vrátit se zpátky domů. Co kvůli tomu zažije na dalším podivuhodném ostrově, to se dozvíte od Hajaji.

O ostrově draků

Získat trochu jídla na kamenitém ostrově je těžké. Proč se tedy lidé nevypraví na nedaleký ostrov plný květin a stromů? Jestli Fumio dokáže pochopit důvody zkušenějších na své další zastávce.

O ostrově květin

Fumio se konečně dostane na ostrov, kde si všichni dělají, co chtějí. Bude tam opravdu spokojený? Co myslíte? Poslechněte si Hajaju!

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio