O nejkrásnějším ostrově. Dobrodružství malého chlapce Fumia

20. prosinec 2020

Poslouchat rady rodičů se dětem často nechce. Zvlášť pokud se jim zdá, že doporučení jsou už nepotřebná. Právě tak jako malému Fumiovi.

Čte: Luboš Veselý
Napsala: Dagmar Langová
Režie: Petr Mančal
Natočeno: 2013

Připadalo mu jako zastaralé třeba pravidlo, že se lidé k sobě navzájem mají chovat slušně a uctivě a že si nikdo nemůže dělat jenom to, co sám chce. Tvrdohlavě se rozhodl, že
najde takové místo, kde si každý žije podle svého momentálního přání a nálady. Jak jeho pátrání vypadalo a k čemu malý Fumio dospěl?

O ostrově kvetoucích třešní

Myslíte, že je potřebné a smysluplné pěkně se navzájem zdravit a pomoci starému pánovi zvednout hůl, která mu upadla? Jaké názory měl na tyto věci malý Fumio z ostrova kvetoucích třešní a co si o tom myslel pán moře, to vám poví Hajaja.

O ostrově ohně a ledu

Dají se obejít zákony přírody, nebo je potřeba je dodržovat? Jak je tomu na ostrově ohně a ledu, kam se malý Fumio na vlastní přání dostal díky pánovi moře, o tom bude vyprávět Hajaja.

O ostrově deště

Jsou prastaré rituály jenom přežitkem, nebo mají ve společnosti své důležité místo? O tom se dozvíte v dalším Hajajově vyprávění, které nás spolu s malým Fumiem zavede na ostrov deště.

O kanárkovém ostrově

Jak je možné přivábit pestrobarevné kanárky na ostrov, který se kvůli neposlušnému klukovi pomalu mění na poušť, to se dozvíte v dalším příběhu malého Fumia, který si možná poprvé uvědomí, že rady zkušenějších nemusejí být k zahození.

O kokosovém ostrově

Lákavé voňavé ovoce – banány, pomeranče, slaďoučká manga a kokosové ořechy – omámí malého Fumia natolik, že zapomene na své předsevzetí vrátit se zpátky domů. Co kvůli tomu zažije na dalším podivuhodném ostrově, to se dozvíte od Hajaji.

O ostrově draků

Získat trochu jídla na kamenitém ostrově je těžké. Proč se tedy lidé nevypraví na nedaleký ostrov plný květin a stromů? Jestli Fumio dokáže pochopit důvody zkušenějších na své další zastávce.

O ostrově květin

Fumio se konečně dostane na ostrov, kde si všichni dělají, co chtějí. Bude tam opravdu spokojený? Co myslíte? Poslechněte si Hajaju!

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.