O lásku je potřeba pečovat, svěřil se zpěvák Tomáš Klus. V Toboganu měla premiéru jeho nová píseň Ukrajino

26. únor 2022

Do Toboganu přišel Tomáš Klus s manželkou Tamarou pozdě, ale všichni jim to odpustili. „Psal jsem do rána písničku,“ svěřuje se písničkář. A hudební novinka s názvem Ukrajino v premiéře i zazní. Nový song vznikl jako podpora ukrajinskému lidu, který čelí invazi. „O vděku je potřeba mluvit,“ myslí si Klus. „Svoboda je křehká a – stejně jako láska – potřebuje péči,“ říká. Tobogan s Tomášem Klusem a jeho přáteli moderuje Aleš Cibulka.

„Když jsme se dozvěděli, že půjdeme do Toboganu, zavládlo nadšení,“ vypráví populární zpěvák Tomáš Klus. Do vysílání přímého přenosu na Dvojce přišel s manželkou Tamarou a přinesl i zbrusu novou píseň, kterou složil před pár hodinami.

 

Může hvězda chodit pozdě? Kdy se poprvé setkali Aleš Cibulka s Tomášem Klusem? A proč se moderátor omluvil? Vysává doma stejně rychle jako Freddie Mercury? Kolikrát už byla v Toboganu Madonna? 

autoři: Aleš Cibulka , juk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.