O krásné Güldžamal

18. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy dívka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Krása nepřináší do života jen radost a štěstí, ale taky trápení a spoustu nástrah. O tom vypráví pohádka z Turkmenistánu. Poslouchejte do neděle 25. října 2020.

Účinkují: Pavel Soukup, Hana Maciuchová, Ladislav Mrkvička, Jiří Adamíra, Jaroslava Adamová, Miroslav Moravec, Jiří Plachý, Jana Andresíková, Miloš Rozhoň, Inka Šecová, Veronika Jeníková, Jarmila Švehlová.
Napsal: Zuzana a Jaroslav Novákovi
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Vadim Petrov st.
Režie: Jiřina Martínková
Natočeno: 1984

Statečný Mamed-džan se rozhodne najít a zachránit krásou Güldžamal, která v noci žije a ve dne leží jako mrtvá. Drží ji totiž ve svých spárech obluda s ohnivými křídly. Aby mohla být láska Mamed-džana a Güldžamal naplněna, budou muset oba překonat mnohem víc překážek, než představuje nebezpečný boj s obludou. Náročnější bude přemoci zlá slova proradného vezíra, který svému panovníkovi radí, aby se zmocnil Güldžamal a Mamed-džana se zbavil. Vyhraje statečnost a čistá láska, nebo zvítězí podlost a nečistá taktika?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová