O Dorotce a čaroději Ozovi. Vydejte se na dobrodružství plné kouzel a bláznivých nápadů!

7. červenec 2024

Obrovská vichřice jednoho dne odnesla Dorotku i s její chaloupkou a psíkem Totem do neznámé země Mlaskalů. Aby se mohla vrátit zpět domů, musí se vydat do Smaragdového města ve středu země Oz za tajemným Velkým kouzelníkem. Při putování se potká se slaměným strašákem Hastrošem, který touží mít mozek, plechovým drvoštěpem se zrezivělými klouby, jenž touží po opravdickém srdci, a zbabělým lvem, co chce získat odvahu. Ti jí budou dělat společnost při všech dobrodružstvích.

Na motivy pohádky Franka Bauma pro rozhlas napsala Jitka Škápíková
Osoby a obsazení: Dorotka (Markéta Štechová), Hastroš (Josef Somr), Plecháč (Alois Švehlík), zbabělý lev (Petr Pelzer), veliký Oz (Ladislav Mrkvička), hodná čarodějka (Viola Zinková), zlá čarodějka ze Západu (Miroslava Slávka Hozová), Mlaskal (Věra Kubánková), Mrkal (Ivan Trojan), královna myší (Miroslava Pleštilová), opice (Sylva Sequensová), rys (Luděk Nešleha), vrána (Jana Andresíková), strážce (Ladislav Trojan). Dále účinkují Tereza Hofová, Marek Epstein, Jana Rezková, Roman Peterka, Eva Maierová a Radka Mašková
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: v roce 1997

Další hry, četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související