O dětech z jiného těsta a divokých vajec

30. srpen 2020

Martin Hofmann čte o Luborovi z Loun nebo Heleně z Havířova. Pohádkové příběhy neposedných dětí, kterým se stalo něco neobvyklého nebo které musely řešit to, co jiný ne. 

Čte: Martin Hoffman
Napsal: Lukáš Jůza
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Yvona Žertová
Natočeno: 2016

Každý z nás je trochu jiný, máme jiné zájmy, jiné kamarády, jiné vlastnosti, ale i jiné problémy. A právě o tom vypráví Hajajův pohádkový seriál. Poslechněte si příběhy Karolíny, Žanety, Lubora nebo Helenky...

O Karolíně z Kardašovy Řečice

Karolínu natolik bavilo číst knížky a přemýšlet, až z toho přestala úplně spát. Spánek totiž považovala za ztrátu času. Co všechno se jí kvůli tomu přihodilo?

O Františkovi z Františkových lázní

František měl tak krásné kudrnaté vlasy, že ho po nich chtěl každý hladit. Není divu, že z toho byl celý rozmrzelý. Jak svou situaci vyřešil?

O Žanetě ze Žamberka

Žaneta si své prsty neustále strkala do nosu. Nepomohlo žádné opatření, které vymysleli rodiče. Nebo jenom trochu...

O Luborovi z Loun

Lubor byl výborný fotbalový brankář a jednoho dne se rozhodl, že chytí úplně všechno. Co to pro něj znamenalo?

O Nikole z Nejdku

Mít hlas jako zvon a zpívat nejlíp na světě může být obrovská výhoda, ale taky nevýhoda. Co takový talent přinesl Nikole?

O Přemyslovi z Pardubic

Prapodivný sen může způsobit, že se člověk začne něčeho bát. Přemysl se jednou probudil a vyděsil ho chléb. Proč a kam ho tenhle strach dovedl?

O Heleně z Havířova

Je dětský křik jenom pro zlost, nebo může být někdy k něčemu dobrý? Helena uměla řvát tak, až uši zaléhaly, a rozhodně z toho neměli radost ani rodiče, ani učitelé ve škole.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio