Novinky na Dvojce v roce 2015

1. leden 2015

Vážení posluchači,v roce 2015 jsme pro vás připravili ve vysílání hned několik novinek. Přivítali jsme nové moderátory a těšit se můžete i na zajímavé pořady.

Od ledna rozšířily náš tým hned dvě nové moderátorské tváře. Herečka Tereza Kostková doplnila tým moderátorů hudebního pořadu Dvanáct ve dvanáct. Po boku Miluše Bittnerové, Petra Vacka, Dalibora Gondíka, Richarda Pachmana a Petra Jančaříka vás provede hodinou příjemné nálady s písničkami, které doplní vlastními zážitky.

Průvodce novým hudebně zábavným dokumentem Hvězdy vinylu o populární hudbě od 60. let po dnešek, František Ringo Čech, přivítá v každém vydání hosta, který danou dobu prožil. V prvním díle se představí hudebník Karel Šíp, dalšími budou například Karel Vágner nebo Martha Elefteriadu. Pořad si můžete naladit každou neděli v 10:30 hodin.

Dopolední tříhodinovka změnila od nového roku svůj název na Dopoledne s Dvojkou. S hosty po jedenácté hodině se budete setkávat v části, která se vrací k historickému názvu Host do domu. Od 19. ledna se vaší průvodkyní v pondělí stane Martina Kociánová, novinkou bude v úterý mužské zastoupení v osobě Jana Rosáka a ve středu se můžete těšit na Marii Retkovou. Čtvrteční a páteční obsazení zůstává beze změn. Na vaše náměty se nově těšíme na emailu: dopoledne@rozhlas.cz.

Novinky podrobně

Okouzlení slovem
Na četná přání vás, našich posluchačů, se ve vysílání objeví zcela nový pořad Františka Novotného a Luďka Munzara. Premiéru prvního dílu nové řady, v níž oba tvůrci zastávají kromě jiného názor, že slova se nemají počítat ani měřit, ale vážit, si můžete naladit už ve středu 7. ledna od 18:30 hodin.

Luděk Munzar

Pořad Kdo židli má, bydlí nahradí Radiodárek
V předpoledním čase zábavných pořadů se namísto Radiodárku bude pravidelně objevovat pořad natáčený v divadle Ungelt a moderovaný Milanem Heinem a Martou Kubišovou.

Nedělní Jak to vidí
Pořad navazuje na oblíbené vydání pořadu v pracovních dnech, ale je zaměřen na etická a duchovní témata. Moderují ho Jan Bárta (výtvarník, publicista a exředitel humanitární organizace Adra) a sestra Angelika (ze společenství Milosrdných sester sv. Karla Boromejského).

Bohoslužby nově na Vltavě
Ke změně došlo u pořadu Bohoslužby. Ten se přesunul do programu Českého rozhlasu Vltavy - den vysílání i čas zůstávají zachovány (neděle, 9:00 hodin). Změna se týká i mimořádných mší (vánoční, velkopáteční a dalších).

V souvislosti s přesunem Bohoslužeb došlo ke změně nedělního dopoledního schématu:
8:00 - Toulky českou minulostí
8:30 - Nedělní Jak to vidí
9:00 - Folklorní notování
9:30 - magazín eRko
10:00 - Stopy, fakta, tajemství…
10:30 - Hvězdy vinylu

Kontakt Dvojky nově i na téma etiky
I tým moderátorů Kontaktu přivítal posilu. Každou druhou středu bude Eva Hůlková po 20:00 hodině moderovat diskuzi za účasti posluchačů na téma etických hodnot a morálních dilemat.

Kouzelné bylinky v pátek
Pořad kouzelné bylinky se vrací ke svému původnímu dni a času vysílání. Od ledna 2015 ho tak naladíte vždy v pátek od 18:30.

Nejčastější otázky a odpovědi k pořadům s tematikou víry a etiky

Proč došlo k přesunu pořadu Bohoslužby?
Na základě rozhodnutí vedení Českého rozhlasu a po schválení Programovou radou Českého rozhlasu došlo k 1. lednu 2015 k přesunutí (nikoliv ukončení) pořadu Bohoslužby na Český rozhlas Vltava. Důvodem je zajištění lepší možnosti poslechu tohoto pořadu pro posluchače (dostupnost signálu ČRo Vltavy je kvalitnější) a koncepční propojení s dopoledním blokem s duchovními tématy ve vysílání Vltavy. Na Vltavu se rovněž přesunuly mimořádné mše (vánoční, velkopáteční a další)

Kdo o této změně rozhodl?
Změna vychází z dlouhodobých plánů managementu Českého rozhlasu, byla schválena Programovou radou ČRo a na vědomí ji vzala Rada Českého rozhlasu.

Kde tedy nově naladím bohoslužby?
Pořad Bohoslužby najdete od 1. ledna nově ve vysílání Českého rozhlasu Vltavy – ve stejný den a čas (neděle, 9:00 hodin). O možnost poslouchat bohoslužby tedy nepřijdete. Kmitočty ČRo Vltavy najdete v Týdeníku Rozhlas, na webu vltava.rozhlas.cz a rádi Vám je sdělíme i na telefonu 221 551 313.

Kam se mohu obrátit v případě potřeby?
Využijte prosím internetové stránky Českého rozhlasu Dvojky www.dvojka.rozhlas.cz. Napsat nám můžete na info@rozhlas.cz nebo je vám k dispozici telefonický kontakt – infolinka 221 551 313 (8.30 – 17.00 hod.)

autor: Jakub Hritz
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.