Nostalgické muzeum s Milanem Markovičem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy ... to je záludná otázka

Jeden z nejvýznamnějších slovenských humoristů Milan Markovič je mužem mnoha profesí. Bývá uváděn jako scenárista, herec, moderátor a kabaretiér, ale i v Čechách jsme se mohli v minulosti prostřednictvím televize přesvědčit o tom, že je též zručným textařem, zpěvákem a muzikantem (hraje na banjo a na housle).

Málokdo už ale ví, že Milan Markovič původně vystudoval dvě vysoké školy - Pedagogickou fakultu UK v Trnavě a Filozofickou fakultu UK v Bratislavě – a že roli učitele si, podobně jako Miloslav Šimek, vyzkoušel několik let i v praxi. Byla proto radost, když jsme se setkali při veřejné nahrávce zábavného Nostalgického muzea a začali si povídat na téma čeština-slovenština. „Mně čeština nedělá problémy, já z ní dělal státnici, takže bych ještě i dnes zvládl Svěrákův diktát,“ pochlubil se Milan, aby se ale vzápětí s úsměvem přiznal, že v dětství měl s některými českými slovíčky přece jen problém: „Třeba takové slovo červenec, o něm jsem si zprvu myslel, že je to jídlo, něco jako je utopenec. A vidíte, přitom jsem se v tom měsíci, já blbec, narodil!“

Ve Společenském minicentru Nostalgická myš, se nakonec společně s publikem vtipkovalo na téma Češi a Slováci a Milan Markovič se nám při té příležitosti představil ještě v další své profesi: jako novinář je autorem dnes už možná stovek fejetonů a dva z nich v rámci své návštěvy Šemanovic u Kokořína také přečetl.