Nic není dokonalé. Každý rozhovor je součtem menších či větších chyb, tvrdí moderátor Čestmír Strakatý

9. únor 2023

Je moderátorem, ale sám sebe nazývá rozhovoristou. „Moderátor je něco jako konferenciér. Rozhovorista je jasnější a možná taky zvučnější,“ obhajuje nové slovo. Na kolik vysokých škol se hlásil? Jak se dostal k moderování? Mají jeho rozhovory striktně danou délku? Má selektivní paměť? Je jeho žena opravdu tak úžasná?

„Člověk má být k sobě kritický, pokud se má zlepšovat. Ale ke svému okolí jsem spíš velmi shovívavý,“ myslí si Čestmír Strakatý, který sám sebe prý nikdy nechválí. „Není na to čas. Možná je to tím, že si nestanovuju cíle a spíš to nechávám plynout. Možná bych to měl dělat,“ uvažuje nahlas. „Ale nikdy nic není dokonalé a vždycky to může být lepší. Každý rozhovor je součtem menších či větších chyb.“

Politické rozhovory tvoří zvláštní kategorii. „Politiky respektuji. Připravuji se a vím, že musím odvést něco jiného, než s hercem nebo zpěvákem. Musí to být sdělné a ne že se tam pohádáme. A ono je lehké do toho spadnout,“ poodkrývá zákulisí. „Politické rozhovory jsou však do jisté míry jednoduché. Politici vždycky přijdou a vždycky chtějí mluvit. A člověk ví, co od nich čekat,“ uzavírá Čestmír Strakatý.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související