Neuropatické bolesti. Novinkou možností léčby je periferní nervová stimulace
Neuropatické bolesti vznikají jako přímý důsledek léze nebo choroby postihující část nervového systému. Mohou se týkat hlavových nervů, nervů dolních i horních končetin atd. Novinkovou možností léčby je tzv. periferní nervová stimulace. Podstoupil ji i pan Jiří, který svůj příběh bude vyprávět. Pozvání přijal doc. MUDr. Jiří Kozák, Ph.D. - primář Centra léčení a výzkumu bolestivých stavů při Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK s FN Motol.
Související
-
Čeští vědci popsali chromatické jizvy. Objev může pomoci pacientům s neuropatií či Parkinsonem
Molekuly DNA ohrožuje řada chemických a fyzikálních vlivů z vnitřního i vnějšího prostředí. K nejčastějším poškozením DNA podle vědců patří jednovláknové zlomy.
-
Nemocným s Alzheimerovou chorobou se blýská na dobré časy, vzkazuje neurolog Jakub Hort
„Objevily se velmi nadějné novinky. V USA a Japonsku je nyní registrován jeden lék a doufáme, že v březnu by mohl být registrován i v Evropě,“ nastiňuje specialista.
-
Jak na Alzheimera a Parkinsona? Pohyb má větší efekt než křížovky. A omezte mléko!
Jako jeden z mála na světě dokáže z ultrazvuku poznat Parkinsonovu nemoc a Alzheimerovu demenci. Proto neurolog David Školoudík ví taky hodně o jejich prevenci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.