Neprodejný fotbalista

14. červen 2001

Italská média v poslední době spekulovala o tom, že fotbalového záložníka Pavla Nedvěda míní předseda Lazia Řím prodat. Juventus Turin údajně nabízel půldruhé miliardy korun. Fanoušci Lazia se s tím odmítli smířit a v průběhu nedělního zápasu s Fiorentinou rozpoutali patnáctiminutové hrobové ticho, po kterém stadionem burácelo Nedvědovo jméno.

V noci na včerejšek agentury přinesly zprávu, že osmadvacetiletý kapitán naší reprezentace, který za Lazio Řím hraje sedmým rokem, v tomto klubu zůstane do konce své fotbalové kariéry. S předsedou klubu uzavřel kontrakt na dalších pět let.

Nikdo se asi nikdy nedoví, zda šéf Lazia prodloužil smlouvu s fotbalovou hvězdou proto, aby udělal radost fanouškům, anebo proto, že z nich dostal strach. Pavel Nedvěd v neděli řekl, že z toho ticha měl husí kůži a po podpisu smlouvy připustil, že hrozivá reakce publika nějaký vliv mít mohla. Současně ale dodal, že si předseda klubu o podobných věcech rozhoduje sám, bez ohledu na okolní tlak. Kdo ví?

Nedvědův zaměstnavatel včera zopakoval to, co říkal i v minulosti, totiž že Pavel Nedvěd je neprodejný hráč. Ten nedělní zápas italské ligy bychom někdy měli alespoň ze záznamu vidět. Také proto, že ho pískal rozhodčí Collina a k vidění byla nevšední situace. Rozhodčí, který s našim fotbalistou v minulosti neměl zrovna dobré vztahy, odpískal za faul na Nedvěda proti Fiorentině penaltu. Nedvěd mu gestem naznačil, že o nedovolený zákrok nešlo, rozhodčí rozhodnutí změnil a podal Nedvědovi ruku.

Možná i toto efektní gesto z kategorie fair-play přispělo k tomu, že Nedvěd zůstal neprodejným hráčem. I když je třeba říct, že ho předvedl za stavu tři nula pro Lazio.

autor: iho
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser