Neobyčejné příhody pana inženýra. Co když stroje někdy něco chtějí, ale jejich přání nikdo neslyší?

22. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy stroj

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Naštěstí jim rozumí kouzelný pan inženýr! Poslechněte si pohádky o nespokojeném výtahu či vysavači alergickém na prach a kočičí chlupy.

Čte: Ivana Machalová
Napsala: Barbora Klárová
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Petr Mančal
Natočeno: 2020

A také o tramvaji, která nechtěla nikam jezdit, ustrašených eskalátorech a dalších dopravních prostředcích. Vyplní se jim všechna jejich přání?

O mašince, která toužila jet k moři

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli vlaky baví jezdit stále dokola a dokola po těch stejných trasách? Mašince z naší pohádky jednoho dne začalo být líto, že ještě nikdy neviděla moře. Rozhodla se, že se k němu za každou cenu podívá. Jaké je to plavit se na zádech velryby? Co si o jejím nápadu pomyslí pan inženýr? Poslechněte si Hajaju a všechno se dozvíte!

O výtahu, který byl pořád nespokojený

Byl jednou jeden výtah, který v každém patře dělal takové smutné "áchich" a "ouvej". Nelíbilo se mu totiž, že nevidí ven, nemá žádný výhled a neví, jak vypadá sluníčko. Jeho vzdychání naštěstí zaslechl pan inženýr a rozhodl se mu pomoci. Bude výtah někdy spokojený? Vrátí se tam, kam patří?

O vysavači, který měl alergii

Pan inženýr dnes pomůže vysavači alergickému na prach a kočičí chlupy. Jak takový věčně kašlající a zakuckávající se lux může vůbec fungovat? Kam ho pan inženýr přenese? A bude vysavač konečně šťastný? O tom vám bude vyprávět Hajaja.

O jezdících schodech, které se bály

V jednom obchodním domě jezdily od rána do večera jezdící schody a vozily lidi nahoru a zase dolů. Jednou však omylem snědly tkaničku od bot a její majitel, malý kluk, si kvůli tomu zlomil kotník. Od té doby byly jezdící schody smutné a nechtěly už vůbec nikdy jezdit. Bály se totiž, že zase někoho omylem zraní. Jak jim pomůže pan inženýr?

O bagru, který pořád něco chtěl

Hajaja vás zavede na stavbu, kde pracuje jeden bagr. Svou lžící každý den bagruje hlínu a práce ho baví. Jednoho dne si však všiml mladé dvojice, která si kousek od stavby udělala piknik, a zatoužil mít na sobě kromě lžíce také vidličku a nůž. Říkáte si, co je to za bláznivý nápad? Co na to řekne pan inženýr?

O tramvaji, která nechtěla nikam jezdit

V pohádce pomůže pan inženýr tramvaji, které se nechce nikam jezdit. Ježdění ji totiž nebaví, mnohem raději by chtěla prozkoumávat podmořský svět, vesmír, šplhat po vysokých skalách. Jak si tímhle oříškem pan inženýr poradí? Splní tramvaji všechna přání?

O autu, které se chtělo dotknout ostatních aut

Napadlo vás někdy, proč auta bourají? Říkáte si, že je to proto, že řidiči nedávají pozor nebo jezdí moc rychle? A co když je to proto, že se auta chtějí dotknout jeden druhého? Auto pana inženýra snilo o tom, že se s nějakým autem seznámí a blíže jej pozná. Splnilo se toto přání?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio