Největší nešvar? Co lidé nepotřebují, odvezou na chatu, shodují se architekti Petr Portych a Martin Štrouf

22. květen 2023

Všichni chataři jsou svým způsobem architekti. To je zkušenost Martina Štroufa a Petra Portycha z natáčení televizního pořadu České chaty snů. I proto měli s některými účastníky složitou práci. Pracují spolu i ve skutečnosti? Jaká pro ně byla práce před kamerou? Bylo natáčení postavené na improvizaci? Jeli by na dovolenou na vlastní chalupu? Naučili se oni sami něco při natáčení pořadu?

„Byl tam boj v rámci generací. Chatu stavěli rodiče či prarodiče a mladí to chtěli předělat. Ten, kdo se do pořadu přihlásil, ale už změnu chtěl. A i starší generace byly spokojené,“ popisuje Petr Portych.

Co je podle názoru obou architektů nečastějším nešvarem či stereotypem, který v průběhu natáčení pozorovali? „Věci, které doslouží, si lidé odvážejí na chaty. To se opakovalo s každou chalupou. Nenarazili jsme na žádnou, kde bychom to neviděli,“ říká Petr Portych. „Většina těch věcí ani nemá v dnešní době smysl. Obzvlášť elektronika,“ doplňuje Martin Štrouf.

„Taky si lidé všechno dělají svépomocí. Je lepší vyhledat odborníka a poradit se,“ shodují se oba architekti v Blízkých setkáních. A co pro ně bylo nejnáročnější na celém seriálu? „Vidět se pak,“ smějí se.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související