To nejlepší z roku 2018 na Dvojce. Poslechněte si

To nejlepší z roku 2018 na Dvojce
To nejlepší z roku 2018 na Dvojce

Co se v roce 2018 nejvíc hledalo na webu Dvojky? Bídák Čapek, Největší hit století anebo 63 pohlaví...

10. místo

Jak to vidí Cyril Höschl: Máme minimálně 63 pohlaví

Pořad Jak to vidí... patří mezi stálice programu Dvojky. Poslechněte si jak jeho pravidelný host Cyril Höschl letos v říjnu reagoval na uznání tzv. třetího pohlaví rakouskými soudy.

Cyril Höschl

9. místo

Příběhy slavných: dětský psycholog Zdeněk Matějček

„Do výchovy jsem zasahoval hlasem i rukama,“ tak nádherně obrazně popsal známý dětský psycholog svoje vlastní nejúspěšnější výchovné metody. V Příbězích slavných ho ztvárnil Jiří Klem. V audiu ale uslyšíte i autentické záznamy z rozhovoru se Zdeňkem Matějčkem.

Zdeněk Matějček

8. místo

Historie českého zločinu: Sadista

Už čtvrtý rok pro vás připravujeme tahle dobrodružství české kriminalistiky. Ačkoliv mezi oblíbené díly patří většinou skutečné případy rada Vacátka nebo tym které se objevily v seriálu 30 případů majora Zemana, tentokrát vás nejvíc zaujala zpověď vraha s nebývale vysokým IQ, jinak spořádaného manžele, otce a uznávaného inženýra.

Vladimír Tekverk při rekonstrukci vraždy

7. místo

Osudové ženy: Zuzana Navarová

Skvěle zpívala, skládala, její texty obstojí i jako poezie. V jejím osobním životě ale zůstalo mnoho nevyřčeného. Ani ti nejbližší netušili, že prohrává boj s nemocí. V roce 2019 by se dožila 60 let. Poslechněte si dokudrama.

Zuzana Navarová, Nerez, Vokalíza 1982, Praha, Žofín

6. místo

„Bídáku Karle Čapku, ať z toho dostaneš bílou nemoc“

Uplynulo právě 80. let od smrti Karla Čapka. Právě to nejspíš zvedlo vlnu zájmu o pořad, ve kterém se listuje anonymy a hanopisy, které spisovateli těsně před smrtí chodily domů. Ukazují, že nenávist není jen záležitostí moderních sociálních sítí.

Josef Čapek: Hlava Karla Čapka (1907)

5. místo

Jak to vidí Václav Cílek: Tohle může na dalších 20 let změnit náš pohled na svět

Názory a postřehy geologa Václava Cílka patří k hodně vyhledávaným. V roce 2018 nejvíc zaujalo jeho varování, že lesy možná čeká osud korálů.

Václav Cílek

4. místo

Host do domu Monika Benešová, která za pět měsíců přešla z Mexika do Kanady

Zdravotní problémy přiměly mladou cestovatelku vydat se na cestu, na které teprve došla smíření sama se sebou. Poslechněte si nebývale otevřený rozhovor i o zdánlivých banálnostech.

Monika Benešová

3. místo

Největší hit století

Ke 100 letům republiky vyhlásila Dvojka na začátku roku největší anketu populární hudby u nás. Pravidelný program vyvrcholil koncertem 10 finálových písní a vyhlášením vítěze. Na koncertu na Staroměstském náměstí vystoupili Lucie Bílá, Karel Gott, Marta Kubišová, Eva Pilarová, Jiří Suchý, Jaroslav Uhlíř, Helena Vondráčková a další.

2. místo

Jules Verne: Ze Země na Měsíc

Rozhlasovou hrou natáčenou a vysílanou živě vyvrcholilo fantastické Léto s Vernem. A stejně jako je Verne bláznivý snílek, udělala i Dvojka něco bláznivého: poslala Vernovy hrdiny na Měsíc a hru vysílala přímo z vesmíru. Pomocí obří antény jsme totiž radiový signál hry vysílaly do vesmíru tak, aby radioamatéři mohli zachytit její odražený signál Měsíce. Užijte si obě verze hry:

1. místo

Jako obvykle jste na webu Dvojky nejčastěji hledali nejrůznější rozhlasové hry, pohádky a četby. Bohužel vzhledem k autorským právům vám jejich záznamy můžeme (až na výjimky) nabízet jen týden po odvysílání. Všechny dostupné hry a četby Dvojky najdete souhrnně a přehledně na speciální webové stránce anebo v aplikaci Radiotéka – audioknihy do kapsy, která navíc umožňuje jejich dočasné stažení a poslech i offline. Doporučujeme!

Spustit audio

Související