Nejkrásnější melodie je aplaus diváků, vyznává se směrem k publiku Toboganu Štefan Margita

11. září 2021

Štefan Margita slaví 65. narozeniny. Jako hosty si přizval textaře Michala Kindla, violonelistku Iris Moris a sopranistku Kateřinu Kněžíkovou. Před živým publikem představili novou desku. Moderuje Aleš Cibulka.

Štefan Margita, Michal Kindl a Iris Moris spolu s Hanou Zagorovou vydávají novou desku. „Největší inspiraci mívám při úplňku,“ prozrazuje autor textů Michal Kindl v Toboganu.

Deska vznikala v době covidové karantény. Pěvec Štefan Margita přiznává, že tvorba mu v těžké době přinášela radost a potěšení. Doma všechno probírali s Hankou Zagorovou.

Příští týden začínáme turné. Bude mít třicet šest koncertů,“ zve na vystoupení Michal Kindl. „Já se nemůžu dočkat, jsem tak šťastný, že vás tu všechny vidím,“ dodává operní pěvec Štefan Margita dojatě. „Nejkrásnější melodie je totiž aplaus diváků.“

Soutěžní otázka pro posluchače Toboganu

Jak se bude jmenovat již zmiňovaná nová deska? Odpovědi zasílejte na email tobogan@rozhlas.cz. Jestli se chcete zúčasnit živého vysílání dalších dílů, vstupenky si můžete koupit ZDE

Jak si Kateřina Kněžíková s manželem předává konstrukční kritiku? Co v novinách napsali o Štefanu Margitovi, když vstoupil do Státní opery? Jak mu říkají v Itálii?

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související