Nejkrásnější melodie je aplaus diváků, vyznává se směrem k publiku Toboganu Štefan Margita

11. září 2021

Štefan Margita slaví 65. narozeniny. Jako hosty si přizval textaře Michala Kindla, violonelistku Iris Moris a sopranistku Kateřinu Kněžíkovou. Před živým publikem představili novou desku. Moderuje Aleš Cibulka.

Štefan Margita, Michal Kindl a Iris Moris spolu s Hanou Zagorovou vydávají novou desku. „Největší inspiraci mívám při úplňku,“ prozrazuje autor textů Michal Kindl v Toboganu.

Deska vznikala v době covidové karantény. Pěvec Štefan Margita přiznává, že tvorba mu v těžké době přinášela radost a potěšení. Doma všechno probírali s Hankou Zagorovou.

Příští týden začínáme turné. Bude mít třicet šest koncertů,“ zve na vystoupení Michal Kindl. „Já se nemůžu dočkat, jsem tak šťastný, že vás tu všechny vidím,“ dodává operní pěvec Štefan Margita dojatě. „Nejkrásnější melodie je totiž aplaus diváků.“

Soutěžní otázka pro posluchače Toboganu

Jak se bude jmenovat již zmiňovaná nová deska? Odpovědi zasílejte na email tobogan@rozhlas.cz. Jestli se chcete zúčasnit živého vysílání dalších dílů, vstupenky si můžete koupit ZDE

Jak si Kateřina Kněžíková s manželem předává konstrukční kritiku? Co v novinách napsali o Štefanu Margitovi, když vstoupil do Státní opery? Jak mu říkají v Itálii?

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.