Nejhezčí fotky jsem udělal, když jsem to vůbec nečekal, přiznává fotograf a cestovatel Michael Fokt

4. únor 2022

Na každou výpravu se pečlivě připravuje a má představu co bude fotit. „Někdy se ale stane, že fotky vzniknou nečekaně,“ vysvětluje fotograf v Blízkých setkáních Tereze Kostkové. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Těsně před covidem jsme fotografovali s mojí ženou Markétou romskou pouť ve Francii v malém rybářském městečku. Během ní vynesou svojí patronku, dřevěnou sošku, a spolu s davem putuje až do moře. Jako fotograf jsem se samozřejmě snažil být sošce co nejblíž,“ popisuje Michael Fokt.

„Nakonec se desetitisícový dav vrhnul do moře a mě nezbylo než jít s ním,“ vypráví fotograf. „Došlo mi, že moje fotografická výbava v ceně ojetého auta pravděpodobně nepřežije ve slané vodě, ale couvnout nešlo. Popruh brašny jsem měl omotaný kolem hlavy ale z té vody vznikly nejhezčí fotky.“

Jaké bylo focení při potopách pražské zoologické zahrady? Kdy opravdu přišel o fotografickou výbavu? A jaké to je spolupracovat 20 let s manželkou?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.