Nedokončený portrét. Působivý obraz ze života královny detektivek Agathy Christie

27. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nedokončený portrét

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Královna detektivek Agatha Christie vydala pod pseudonymem Mary Westmacott literární obraz části svého života. Premiéra na Dvojce je k poslechu celý měsíc. Čte Jan Vlasák. 

Čte: Jan Vlasák
Připravila: Marina Feltlová
Překlad: Jany Ohnesorg
Režie: Jiří Seydler
Premiéra: 14. 12. 2020

Na postavě Celie líčí autorka své bezstarostné dětství a dospívání, silné pouto s matkou, sňatek, narození dcery, rozpad manželství, psychické zhroucení i pokus o sebevraždu.

To vše vypráví hlavní hrdinka Celie neznámému malíři, který jí zabránil skoncovat se životem. Právě on její příběh zachytil jako nedokončený portrét, v němž místo barev použil slova.

Agatha Christie

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová