Navštivte legendární výstavu Meteor 55 let. Během Noci vědců zdarma

24. září 2019

Výstava velkoplošných fotografií předních českých vědců, kteří se za 55 let existence pořadu Meteor podíleli na jeho vysílání. Uvidíte v ostravském Světě techniky.

Návštěvníci science centra Svět techniky si mohou výstavu prohlédnout každý všední den od 10 do 18 hodin, v sobotu až do 20 hodin. V pátek 27. 9. bude výstava fotografií navíc zahrnuta do programu Noci vědců a pro návštěvníky, kteří si budou chtít prohlédnout netradiční portréty českých vědců zachycené fotografem Českého rozhlasu Khalilem Baalbakim, bude přístupná bezplatně od 17 do 22 hodin.

Výstavu si mohou návštěvníci ostravského science centra užít až do konce listopadu.

Více informací o výstavě Meteor 55 let a programu Noci vědců:

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.