„Návštěva musí odcházet o dvě kila těžší.“ Josef Melen a Anna Tvrzníková Melenová u Jana Čenského
Začal jsem hrát s tátou v pěti letech na bicí. Když jsem pak v 80. letech natáčel Údolí vran a uviděl tam Karla Gotta, tak ze mě nevyšla 20 minut ani hláška, vzpomíná na své začátky Josef Melen v pořadu My dva a čas.
Do studia přišel se svojí sestrou Annou Tvrzníkovou Melenovou. Před časem ji s hudebním projektem kontaktovala dáma z USA.
„V každé zemi si vybírala jednoho hudebníka, který by přeložil a zhudebnil text izraelského premiéra Šimona Peréze. Naše písnička se jmenuje Paprsek naděje, hudbu jsme složili spolu.“
Josef Melen má svoji kávu
Oba mají rádi společné grilovaní. „Mám rád i asijskou kuchyni. Nebojím se jídlo připravovat třeba pět hodin. V Asii jsem byl asi třináctkrát.“ „Já zase připravuji recepty po naší mamince. Návštěva musí odcházet minimálně o dvě kila těžší,“ dodává Anna. Josef je i velký milovník kávy. „Potkal jsem kamaráda, který má malinkou pražírnu. Já tam namíchal svoji první směs Káva Melen. Dnes má ta značka už šest druhů.“
V závěrečném kvízu na sebe Josef Melen prozradil, že jeho oblíbeným hudebním nástrojem je klavír. „Má jedinečný styl. Když nahrává pro jiné interprety, tak poznám jeho rukopis,“ doplnila sestra Anna. Jeho oblíbenou zemí je Thajsko. „V každém třetím baru jsem byl za bicími. Dám si tři panáky a hraju za bubeníka celou noc. On si užívá u baru a já jsem rád, že nemusím hrát Ne pětku ne.“
Jakému povolání se věnuje Anna? Proč se hudební studio Josefa jmenuje Banánové studio a jaké historka se k tomu váže? Jakou desku právě natáčí?
Související
-
Host: moderátor a zpěvák Josef Melen. Moderuje Jan Cimický
Jako kluk vyletěl na písničkové nebe a s písničkou "Ne, pětku ne" se stal hvězdou. Jak prožíval svou slávu? Musel čelit závisti spolužáků?
-
„Ne, pětku ne“ Josef Melen dělal remixy pro Rammsteiny. Teď...
Život rozhodně nemá na jedničku. Po autonehodě prodělal onkologické onemocnění. Vychoval taky syna, který po narození vážil jen 800 gramů. Co všechno o téhle hvězdě...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.