Narozeninový Tobogan pro Jiřinu Jiráskovou

Sice trochu opožděně, ale o to upřímněji, přichází Český rozhlas 2 - Praha se svým, dárkem. Je jím sobotní Tobogan vysílaný 25. února 2006. Chceme Jiřině Jiráskové poděkovat za herecké mistrovství, za její břitký vtip i za práci ve prospěch jiných. Čtěte celý článek - kliknutím na titulek.

Již několik let je Jiřína Jirásková předsedkyní výkonné rady Českého výboru UNICEF. I o tom padne pár slov. Aleš Cibulka také zjistil, že chtěla být původně jeptiškou, ale naštěstí (pro české divadlo, film, televizi a také posluchače Českého rozhlasu 2 - Praha) odešla z gymnázia na konzervatoř.

V Toboganu byla hostem několikrát, naposledy potvrdila svým podpisem platnost sňatku při "Svatbě v přímém přenosu", kdy byla svědkyní ženicha a několikrát rozesmála všechny přítomné (i u rozhlasových příjmačů). Způsob humoru, prý zdědila po mamince a vytříbila v soužití se Zdeňkem Podskalským. Ten ho pak přenesl i do filmových rolí.

"Prožili jsme spolu 27 let a z nich třináct těžkých, kdy mi byla odpírána existence před kamerou a před mikrofonem. Mám-li být ale upřímná, bylo to, díky mému partnerovi, nejkrásnější období mého života." ... Říká Jiřina Jirásková.

Na filmové plátno se vrátila v roli skriptky ve filmu Trhák a od té doby prý si této nenápadné filmové profese velmi váží.

A co se ještě dozvíme v sobotu 25. února krátce po 11:00 hodině? To nemůžeme prozradit, jde přece o přímý přenos a tak naše představy může pohotová Jiřina Jirásková snadno poupravit. Snad jen, že totožnost některých dalších hostů bude překvapením i pro ni.