Nakupovala jsem ze strachu, že mě covid sejme a už si nic neužiju. Omeletky Haliny Pawlowské

4. prosinec 2021

V izolaci jsem hodně nakupovala, přiznala Halina Pawlowská, která tentokrát Omeletky naplnila nákupy.

Má vášeň pro nakupování byla úměrná mému strachu, že mne covid sejme a já si už nic neužiju. Jakmile minul den, kdy se mi na e-shopu nepodařilo utratit ani korunu, přitížilo se mi.

Přinesla jsem pravou masajskou hůl

Někdo nákupy nenávidí, někdo je miluje. Já jsem tak někde uprostřed. Nenávidím totiž nákupy potravin v supermarketech, nesnáším cokoliv z elektroniky, nebaví mě ani koupě aut, nábytku, sekaček a sněhových fréz. Naopak celá blažená jsem v parfumerii, v bižuterii, v prodejně bot a v jakýchkoli luxusních buticích.

Když jsem nakupovala v Africe, tak jsem si na pravém masajském trhu koupila ebenovou hůl. Pak jsem s tou holí přišla do opravdové masajské vesnice a všichni se k ní sběhli, byli absolutně rozrušení a chtěli, abych jim prodala to, co ještě nikdy neviděli – pravou masajskou hůl!

Byla pyšná, že jsem slovanská žena

Byla jsem v Hollywoodu na předávání Oscarů, ale neměla jsem tolik, abych mohla nakupovat tam, co hollywoodské hvězdy. Přesto jsem zvolila poměrně dobrý obchodní dům Bloomingdale. Ten den měli obrovské slevy. V jedné kabince se vždycky tísnilo asi šest žen, jedna z nich mi z ruky vyrvala šaty za 150 dolarů a prostě si je rozhodla vzít…

Se světlemodrým pulovříkem jsem si pak stoupla k pokladně. Dáma přede mnou paní pokladní diskrétně šeptem řekla: „Prosila bych dvoje prsa a jeden zadek! Prodavačka sáhla pod pult a spiklenecky vytáhla ňadra z rosolovité gumy a růžový vyšpulený zadek. V tu chvíli jsem poprvé v Americe pocítila pýchu nad tím, že jsem slovanská žena. Ta hubená Američanka vydala obrovské prachy za to, aby vypadala aspoň trošku jako jááá!

To v nich chcete chodit i ven?

Zatím nejhorší zkušenost s mým vkusem – nevkusem se odehrála nedávno v obchodě, když jsem si chtěla koupit kalhoty. Nacpala jsem se do pěkných elastických kalhot.

Vyšla jsem z kabinky a dvě mladé vychrtlé prodavačky vyprskly smíchy, když mě spatřily. Zadívaly se mi dlouze na zadek a jedna (ta krutější) se mě zeptala s lhostejným tónem: „A to v nich jako chcete chodit i ven, jo?!

V Omeletkách najdete i filmové tipy od Vaška Šandy a povídku Ivany Hlubinkové Kožmínové Za…tracená Lysá! Halina Pawlowská přidá svoji povídku Francouzský polibek zimy a také recept na kuře s ančovičkami a citronem.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související