Na Velikonoce jsme nabídli setkání se zajímavou ženou

9. duben 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marie Svatošová

Po 11:00 hodině jsme přivítali publicistku a lékařku Marii Svatošovou. Hovořila mj. o tom, jak slaví Velikonoce a svém životním příběhu.

Se zajímavou ženou si o dobrodružství života povídala moderátorka Daniela Brůhová.
Své dotazy můžete zasílat i vy a to na e-mail jejakaje@rozhlas.cz

MUDr. Marie Svatošová po maturitě na SZŠ v Náchodě pracovala rok jako zdravotní sestra, pak vystudovala LFKU v Hradci Králové a dva roky byla sekundářkou na interně v Semilech, poté přesídlila do Prahy a do r. 1989 pracovala jako praktická lékařka. V lednu 1990 odešla do České katolické charity a se svými spolupracovníky vybudovala síť domácí péče v Čechách i na Moravě. V roce 1993 založila občanské sdružení Ecce homo, které společně s královéhradeckou charitou otevřelo 8.12.1995 první český hospic v Červeném Kostelci. V červnu 2005 vznikla Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče a paní doktorka se stala první prezidentkou. Věnuje se také publikační činnosti. V roce 2002 dostala státní vyznamenání – medaily za zásluhy III. stupně.
zdroj: www.i17-11.cz

Podle Marie Svatošová naše společnost vytěsňuje myšlenky na smrt ze svého života
autor: Daniela Brůhová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová