Na Toboganu vstříc novému roku

27. listopad 2012

Jen si Tobogan odbyl 300. díl s Alešem Cibulkou, už připravuje další speciál. V prosinci jsme pro naše posluchače připravili krom obvyklých Toboganů také jeden zvláštní. Nebudeme vysílat v sobotu, ale v úterý, nezačneme v 11:03, ale přesně ve 14:00.

Ano, chceme vám zpříjemnit nejen sobotní předvánoční vaření, pečení a uklízení, ale vylákat vás také od televizí buď na procházku s tranzistorákem, nebo přímo do Divadla U Hasičů, případně na hodinku odpočinku, na kterou si můžete nachystat laskominy a při poslechu mlsat nebo třeba vyrábět chlebíčky na večerní loučení se starým rokem. Vysíláme totiž silvestrovský Tobogan, a to živě od 14:00 do 15:00 hodiny!

Obsazení je víc než slibné, skoro bychom řekli „tutovka“. Tři partnerské dvojice: moderátorka Šárka Kubelková se dostaví s manželem, ředitelem Mořského světa, Josefem Volemanem, populární herec Petr Oliva přijde s manželkou, herečkou Dagmar Čárovou, Noru Fridrichovou, reportérku, novinářku a moderátorku, doprovodí redaktor a sportovní komentátor Robert Záruba. Z rozhlasu i televizního dopravního zpravodajství znáte také Vladimíra Pecháčka, o němž možná nevíte, že původně vystudoval konzervatoř, obor housle, a tuto nabytou zběhlost vehementně uplatňuje v hudebním uskupení TWO VOICES Trio, které ozdobí naše silvestrovské toboganové vysílání hudební produkcí se zpěvy.

Two Voices Trio 2012

Než ale dojde k tomuto poslednímu letošnímu setkání, uslyšíme ještě pět prosincových pořadů.

Hned 1. prosince to bude Tobogan v pyžamu s bratry Ondřejem a Jiřím Suchými.

Jiří Suchý a Ondřej Suchý

O týden později, 8. prosince, nabídneme téma Česká detektivka.

V sobotu 15. prosince zní podtitul pořadu Hodně štěstí, zdraví. Je tedy jasné, že jde o přání nebo spíš dárek. A tou obdarovanou bude paní Olga Čuříková, která koncem roku oslaví významné kulaté narozeniny. Dvojka chce být prvním gratulantem, a proto jsme paní Čuříkové sezvali jednak staré přátele a jednak ty, které obdivuje a toužila se s nimi už dávno setkat. Aleš Cibulka přivítá nejbližší přítelkyni paní Olgy, archivářku Národního divadla Marii Hradeckou, herce a muzikanta Václava Koptu, Ladislava Trojana, též velmi známého herce, a přijde i moderátorka a operní pěvkyně Martina Kociánová.

Olga Čuříková

V pátek před Zlatou nedělí má nastat, podle jistých předpovědí, konec světa. My v Toboganu tomu nevěříme, a tak jsme pozvali hosty i na Den poté. 22. prosince si samozřejmě chceme povídat o tomto proroctví.

Mayský kalendář

A to ještě není všechno. Mezi svátky se také ještě sejdeme, abychom trochu bilancovali. Snad ten uplývající rok nebyl zas tak špatný, ale rozhodně byl krátký, protože se nám nepodařilo promluvit s mnoha zajímavými lidmi. Některé z nich bychom přece jen ještě letos rádi vyzpovídali. Proto nese náš poslední pravidelný Tobogan, vysílaný 29. prosince, název Pozdě, ale přece.

Všech pět zmíněných pořadů bude Dvojka vysílat v obvyklém čase, tedy vždy v sobotu od 11:03 hodiny. Reprízovat se budou o týden později, také v sobotu, v 0:10.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová