Na Štědrý den nás rozveselí Bára Hrzánová

24. prosinec 2012

Vysílání Dvojky Českého rozhlasu se bude snažit zpříjemnit nám i vánoční dopoledne. Na Štědrý den, po 11:03 hodině, přijde herečka, které stále hraje na tváři úsměv, Bára Hrzánová.

Nenechte si ujít sváteční vysílání s moderátorkou Marií Retkovou, která se na nás těší mezi 9:03 a 12:00 hodinou.

Své dotazy můžete psát na mail: jejakaje@rozhlas.cz.


Barbora Hrzánová
Narodila se 22. dubna 1964 v Českých Budějovicích. Po studiích DAMU nastoupila do angažmá v Národním divadle. Z něho v roce 1993 přestoupila do Divadla Na zábradlí. Roku 1994 získala Cenu Alfreda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. S Janem Hrušínským hrála deset let v Divadle v Řeznické v úspěšných inscenacích Hello Dolly a Polská krev. Za postavu Johanky ve filmu Requiem pro panenku získala ocenění na filmovém festivalu v Torontu a dvakrát byla nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - a to ve filmech Díky za každé nové ráno a Spiklencích slasti…. Dnes je na volné noze. Obrovský úspěch a Cenu Thálie sklidila v roce 2003 za roli Helenky Součkové ve vynikající příbramské inscenaci Hrdý Budžes Ireny Douskové. V Divadle Na Jezerce hraje výrazné role ve dvou inscenacích.
Zdroj: Divadlo Na Jezerce


Po 9:03 hodině, aby nám přípravy večera šly lépe od ruky, budeme s etnografkou Jiřinou Langhammerovou mluvit o adventních a vánočních zvycích, o tom, kde se vzaly a odkud k nám přišly.

Jiřina Langhammerová, etnoložka

Mezi 10:03 a 11:00 hodinou nabídneme vánočně laděné reportáže, mix zajímavostí od nás i ze světa, ale i řadu zajímavých telefonátů.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.