Na Nový rok se v Nostalgickém muzeu s Evou a Václavem Hudečkovými

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hosty Nostalgického muza zábavy byli manželé Hudečkovi

Chcete-li prožít pohodovou novoroční hodinku ve společnosti sympatických manželů Hudečkových, poslouchejte Dvojku ČRo.

Když přijeli manželé Eva a Václav Hudečkovi na natáčení do Šemanovic u Kokořína, bylo od prvního okamžiku jasné, že všichni prožijí hodinku plnou pohody a úsměvů. Přijela zkrátka radost rozdávající šťastná dvojice, od níž jsme se vzápětí dověděli, že spolu tráví stále více a více času. Eva doprovází Václava na všechny koncerty a Václav je rád, že mu zvláště na delších zájezdech dělá společnost a zahání únavu, která se s přibývajícím věkem dostavuje stále častěji.

Jak už bývá v zábavném Nostalgickém muzeu zvykem, začalo se od vzpomínek na dětství. Zatímco školačka Eva dělila volný čas mezi atletiku a dramatický kroužek, Vašek se přiznal jen k samým klukovinám, od nichž ho nakonec rodiče odvedli tím, že ho nechali učit se hrát na housle.
Herečka Eva Trejtnarová a hudebník Václav Hudeček se dali kdysi dohromady za přítomnosti kamery, při natáčení filmu Zdeňka Podskalského Sedm pater pro tisíc přání. Na otázku, kdo z nich si začal dřív, odpověděli svorně, že oba naráz. Po té, co se vzali, byla Eva ještě téměř 8 let pouze herečkou, než se jednoho dne rozhodla, za manželovy podpory, věnovat se dál už jen spisovatelské dráze.

Eva Hudečková se podepisuje

V Nostalgickém muzeu Ondřeje Suchého se posluchači dozvědí také např. o tom, jak velké uznání má Václav Hudeček pro jazzové houslisty, jako jsou Stephan Grappelli, Helmut Zacharias nebo Jean-Luc Ponti, anebo jak se kdysi seznámil s populárním kavárenským houslistou Louisem Zámečníkem, na něhož dodnes vzpomíná také s velkým obdivem. Eva Hudečková pro změnu zase zauvažovala nad tím, kudy a kam se ubírá česká kultura a oba se pak v závěru pořadu rozpovídali o svém vztahu k počítači a Internetu, bez nichž by si dnes už nedovedli život představit.