Na Jiřinu Jiráskovou vzpomínají v Toboganu Alena Mihulová, Pavlína Filipovská a Michal Novotný

20. únor 2021

Jiřina Jirásková by se v těchto dnech dožila devadesátky. Jak na ni vzpomínají kolegové? Moderuje Aleš Cibulka.

Jiřina Jirásková byla častým hostem Toboganu a s Alešem Cibulkou ji pojilo letité přátelství. „Je to z lásky k tobě,“ řekla Jirásková v ukázce, která zazněla v pořadu. Na významnou hereckou osobnost přišli zavzpomínat i kolegové.

Jiřina Jirásková (60. léta)

Například „úhlavní přítelkyně“ Pavlína Filipovská. „Já si nepomatuju dobu, kdy jsme se neznaly,“ vzpomínala v Toboganu. 

Láska k buldočkům 

I Alena Mihulová přiznává, že byla její velkou obdivovatelkou. „Takhle jsem snad milovala jenom Kachyňu,“ svěřila se.  

Michal Novotný připomněl, že Jirásková měla ráda francouzské buldočky, kouření a koňak. Obdivoval i její smysl pro sarkasmus. „Měl jsem rád, když řekla: teď mluvím já,“ řekl Novotný.  

Jirásková v Toboganu

Čtěte také

Jirásková byla v Toboganu hostem několikrát, dokonce potvrdila svým podpisem platnost sňatku při svatbě v přímém přenosu, kdy byla svědkyní ženicha a několikrát rozesmála všechny přítomné.

Způsob humoru prý zdědila po mamince a vytříbila v soužití se Zdeňkem Podskalským. Ten ho pak přenesl i do filmových rolí.

Jak probíhalo seznámení s Pavlínou Filipovskou? Kdy hrála Jirásková ježaté chlapce? Jak to bylo s kouřením v rozhlase? A jak se jmenovali její buldočci?

autoři: Aleš Cibulka , mka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.