Na civilní službě v Čechách... (repríza)

18. červenec 2009

Je jim necelých dvacet a místo základní vojenské služby pomáhají seniorům. Jsou z Německa, ale rozhodli se v rámci civilní služby pomáhat seniorům v Čechách, mladí dobrovolníci z Německa a Češi, kteří byli před více než půlstoletím postiženi nacismem. Za jejich setkáními stojí obecně prospěšná společnost Živá paměť.

Co mladé Němce vede k tomu, aby místo vojny absolvovali civilní službu v Čechách, například v rodinách lidí, kteří byli za 2. světové války totálně nasazeni? Jak spolu lidé s tak odlišnými životními zkušenostmi komunikují? O tom všem je další díl z cyklu Dobrá vůle.

Hannes Tholen se svou klientkou

Dramaturgie Lenka Svobodová. Režie Luboš Koníř.

Jonathan Schneider
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.