Na 2. svátek vánoční přivítáme pravou dámu

25. prosinec 2012

Na Hod boží si totiž bude Martina Kociánová od 11:03 hodiny povídat se znalkyní umění a mecenáškou Medou Mládkovou.

Řeč bude o jejím prvním setkání s Františkem Kupkou i o tom, zda obstojí umění dnešní. Proč s mužem zasvětili život umělcům, kteří zůstali tam, kam oni nemohli, v Československu? Jaké to je, když konečně můžete darovat svému městu, tedy Praze, uměleckou sbírku obrovské hodnoty a on ji nikdo zase až tak moc nechce?
Povídání o umění, křivdě, kočkách i čokoládě s Medou Mládkovou si nenechte ujít v úterý hodinu před polednem.

Své dotazy můžete psát na mail: jejakaje@rozhlas.cz.


Meda Mládková
Narodila se v Zákupech. V roce 1946 odešla do Švýcarska, kde vystudovala ekonomii v Ženevě a spolu s dalšími československými exulanty vydávala časopis Současnost. Poté se v Paříži věnovala studiu dějin umění na pařížské Sorbonně a v l´École du Louvre. Meda Mládková založila první československé exilové nakladatelství – Edition Sokolova, kde vydala první knihu o Toyen, napsanou André Bretonem, básně Ivana Blatného a Peroutkova díla.
Zdroj: museum kampa


Mezi 9:00 a 10:00 hodinou vysíláme Sváteční bohoslužbu, proto se magazín Je jaká je ohlásí až v 10:03. V první hodince dopoledního bloku nabídneme vánočně laděné reportáže, mix zajímavostí od nás i ze světa, ale i řadu milých telefonátů.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.