Můj menší bráška jest vysloveně kavárenský typ. Udělejte si kávu a pusťte se do další hádanky

7. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tým Ranní Dvojky, který připravuje Ranní špek. Jakub Kaloč, Regina Květoňová, Dalibor Gondík, Eliška Švepešová

Každý den od pondělí do pátku vám v Ranní Dvojce představíme jeden Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání. Připravují Dalibor Gondík, Regina Květoňová, Jakub Kaloč a Eliška Švepešová.    

Některé dnešní indicie vás ke správné odpovědi na Ranní špek nasměrují, jiné vás možná pošlou na odbočku. Ale tak už to u Ranního špeku bývá, a proto to nás to taky tak baví. Pojďte se pobavit s námi!

Umím vzít za dílo, pracuji pomalu ale jistě.
V drsném sportu jsem jako doma.
Ze žuly kámen vždy se mi hodí.
Moje holčička se stala dvakrát princeznou.
Můj menší bráška tovaryšem u mistra řeznického.
Můj ještě menší bráška jest vysloveně kavárenský typ.
O barvách tulipánů, vůni sýra a bruslení bych celé hodiny mohl vyprávět.

Uhodli jste? Rozklikněte si správnou odpověď.
Správná odpověď: mlýn.

Ranní špek si můžete poslechnout každý všední den po šesté hodině ráno v Ranní Dvojce. Archiv špeků najdete na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.