O pořadu Můj hudební vesmír

Bára Basiková o hudbě svého života. Po Karlu Gottovi, Mekym Žbirkovi, Heleně Vondráčkové nebo Michalu Horáčkovi přebírá pomyslnou štafetu sobotního hudebního pořadu na Dvojce Bára Basiková.

Přední česká interpretka, oceňovaná zpěvačka, která se věnuje nejrůznějším hudebním žánrům, člověk širokých kulturních zájmů, autorka dvou knih a mnoha písňových textů, ale také máma a  jak sama říká – obyčejná a normální žena nás každou sobotu vezme do světa svých oblíbených písní. Čím ji vybrané skladby ovlivnily či inspirovaly? Jaké životní období jí připomínají? Jakých hudebníků si váží a čím ji hudba naplňuje obecně?

Stejně tak, jako se sama Bára objevila a objevuje v mnoha hudebních zákoutích, od klasiky, přes rock a pop až po muzikál, bude coby moderátorka Dvojky vždy po 10. hodině nabízet pestrou paletu písní a interpretů, které a kteří tvoří její hudební vesmír. A možná i ten náš.

Historie:

Pořad se vysílá od března 2024.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
so 10:00, repríza čt 21:00 a ne 02:00Dvojka

Poslední záznamy

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Příběhy slavných značek

  Poslechněte si příběhy lidí, jejichž nápady či výrobky nás obklopují leckdy už sto let.

 • Vypravěči

  Výjimečná hodinka postavená na setkání pozoruhodných osobností, které mají dar vyprávět příběhy. Laskavými hostiteli jsou jedenkrát měsíčně Ester Kočičková a Václav Kopta.

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.