Most královny Judity - 24. července

Mnohého z nás vzrušuje, jak třeba na Velikonočních ostrovech dokázali kdysi lidé rozhýbat obří sochy. Nebo – jak někdejší obyvatelé Latinské Ameriky dopravovali přes jezero Titicaca, dlouhé 194 kilometrů a široké 65 kilometrů, mohutné náklady ...

Podobných záhad je po celém světě spousta. A zatím v Praze, v neuvěřitelně skromných podmínkách a bez valného zájmu veřejnosti, se rodí senzace, kterou by nám jednou mohl závidět celý svět. Jde o dávné tajemství staré bezmála jedno tisíciletí. Tajemství skoro až neuvěřitelných architektonických, stavebních a plavebních schopností našich dávných předků.
Více uslyšíme v pořadu Stopy, fakta, tajemství ... Prázdninovou reprízu vysíláme po 10:30 hodině.

Zvukové záznamy pořadu Stopy, fakta, tajemství ..., zveřejňované po dobu 5 týdnů, naleznete po dobu prázdnin v iradiu Českého rozhlasu 6.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?