"Mopslík" je současná komedie o úspěchu a neúspěchu

Úspěch

Dvojka ČRo nabídne v sobotu 3. března po 22:00 hodině premiéru povídky, jejímž hrdinou je Jiří Vyskočil, marketingový specialista s perspektivou profesního růstu.

Svůj dosavadní život hodnotí jako jednoznačně úspěšný: pracuje v dynamické, lukrativní branži, setkává se s kvalitními přáteli, dokonale rozumí ženám a jejich touhám. Pouze jedna záhada mu nedá spát: proč ho opustila jeho dívka Vladimíra?
Sebehodnocení je ošidný vnitřní filtr, který rozhoduje o našem úspěchu či neúspěchu v životě. Málokdo se cení zdravě, většinou se lidé ke své škodě podceňují. Hrdina komedie je však opačný případ: mopslík se sebevědomím rafana. Jeho sebejistota hraničí s natvrdlostí. Domnívá se třeba, že obtěžovat lidi po telefonu je skvělá kariéra, že nakupovat mimo akční slevy je známka zaostalosti a že „sdílet se ohledně volnočasových aktivit“ znamená mít láskyplný vztah se ženou. Ke všemu spadne do spárů vypečeného psychoterapeuta Maxe Pitzigera, který ho v jeho bludaření jenom utvrzuje.
Původní rozhlasovou komedii "Mopslík" připravilo olomoucké studio Českého rozhlasu. Scénář napsala Lenka Brodecká, dramaturgem a režisérem v jedné osobě byl Michal Bureš. Účinkují: Jiří Vyorálek (Jiří), Klára Klepáčková (Vladimíra), Igor Bareš (doktor Max), Jaroslav Krejčí a Naděžda Chroboková.

Četbu po jejím odvysílání najdete na našich internetových stránkách.
Pozor! Možnost poslechu (streamu) je ale omezena pouze na dobu jednoho týdne!

Podrobnosti najdete v článku Rozhlasové hry, četby nebo např. pohádky na našem webu