Moje sestra byla významný herec. Čtete správně, ne herečka, ale herec. To je ale hlavolam, že?

23. srpen 2021

Každý den od pondělí do pátku vám v Ranní Dvojce představíme jeden Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání. Připravují Dalibor Gondík, Regina Květoňová, Jakub Kaloč a Eliška Švepešová.    

Ranní parta na Dvojce se ráda baví. A teď ji začalo bavit dělat tematické špeky. Takže to už je pro vás vlastně taková malá nápověda, že celý tento týden spolu Ranní špeky nějak souvisí. Jak? Na to už musíte přijít sami.

Způsobuji ti velké problémy, ale můžeš si za to vždycky sám.
Dovnitř to jde samo. Ale ven - to je teda horší.
Moje sestra byla významný herec.
Na tý velký akci - lítáme.
Prostě mě nemáš rád, no...

Uhodli jste? Rozklikněte si správnou odpověď.

Správná odpověď: tříska.

Ranní špek si můžete poslechnout každý všední den po šesté hodině ráno v Ranní Dvojce. Archiv špeků najdete na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas

autoři: Dalibor Gondík , Regina Květoňová , Jakub Kaloč , Eliška Švepešová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.