Módní návrhářka Beata Rajská nechala na čas vysoké krejčoviny. Teď šije tepláky
„Každý návrhář musí trochu přemýšlet i jako byznysmen. Tak jako je kreativní v módě, musí být kreativní i v postupech,“ ujišťuje.
Přišel lockdown a Beata Rajská nevěděla, co se s bude dít. „Seděla jsem u okna a začala nosit svoje deset let staré tepláky z kolekce. Pak za mnou přišla kolegyně a měla tepláky z té samé kolekce,“ vzpomíná.
Tak došlo na nový nápad. „Začali jsme dělat teplákové soupravy a já začala přemýšlet, že Beata Rajská nemůže dělat tepláky. A to byl podnět k tomu, že jsem začala uvažovat o tvorbě nové značky.“
Tepláky? Tepláky!
„To je pojem pro sportovní oblečení a my si je spojujeme s těmi modrými tepláky za socialismu. Volnočasové oblečení ještě nemáme vypilované.“ Proto pilovala vše do nejmenších detailů. „Připravuji nové tkanice, nové tašky, s grafikem sedíme, aby to na mě navazovalo, ale aby to ukázalo něco nového.“
„To nejsou řetězcové tepláky a já to ani tak nechci dělat. Moje klientky, až teď otevřeme, vědí, že všechny věci budou v limitovaných edicích. Nechci, aby to byly tepláky za pár korun, ale není to ani o ceně. Já si zkrátka celý život stojím za udržitelnou módou a chci dělat módu, která se nevyhodí po půl roce,“ uzavírá Beata Rajská.
Dají se její teplákové soupravy kombinovat? Zažila pocit vyhoření? Na co se těší?
Související
-
Beata Rajská: Móda má zjednodušovat život
Studovala sice na Slovensku, ale dlouho už je součástí české módní scény. Sama ale připomíná, že se nikdy nestala obětí módy a že není zastáncem přeplněných šatníků.
-
Na přehlídku jsem vybrala modelky kyprých tvarů. Užívaly si to, říká návrhářka Ivana Follová
Před časem nechala na molo vstoupit ženy, které nemají modelkovské míry. „Nejprve se styděly, ale nakonec si to ohromně užily,“ popisuje návrhářka v Blízkých setkáních.
-
Jaký střih je pro roušky nejlepší? Radí módní návrhářka Kovaříková
„V poslední době šiju jen roušky. Je to pro mě terapie,“ přiznává módní návrhářka Taťána Kovaříková v Blízkých setkáních. O materiál prý nemá nouzi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.